KARGO VE TESLİMAT

KARGO VE TESLİMAT

Hafta içi saat 14:00'dan önce verilen siparişler aynı gün içinde; bu saati geçen siparişler ise ertesi iş günü kargoya verilir. 

İndirim dönemlerinde ve özel günlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 4-7 iş günü arasında değişebilmektedir. Kargoya teslim edilen ürünler, normal şartlarda 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir.

Siparişinizin elinize ulaşması, teslimat adresinizin doğru olması ve teslimat iline bağlı olarak 7 iş gününe kadar değişebilmektedir. Ortalama teslimat sürelerini ve teslimatı yapılamayan uzak bölgeleri kargo şirketinin web sitesi üzerinden (Aras Kargo) öğrenebilirsiniz. 

Siparişinizin hazırlık aşamalarını üye hesabınız var ise "Hesabım" bölümündeki "Siparişlerim" sayfasından ulaşabilirsiniz. Üye hesabınız yok ise ana sayfanın alt kısmındaki bilgi panelinde bulunan veya kargoya verildiğini bildiren e-mail bilgilendirmesinin ardından aktif hale gelen "Sipariş  Takibi" bölümünden siparişiniz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Tutarı 500 TL ve üzeri geçen siparişler ücretsiz kargolanır. Bu tutarın altında kalan siparişler Türkiye'nin her yerine 9 TL kargo ücreti karşılığında gönderilir. Ayrıca ödeme seçeneğiniz de "kapıda nakit" ya da "kapıda kredi kartı" ödeme seçeneklerinden birini seçtiğinizde de kapıda ödeme için anlaşmalı kargo tarafından talep edilen ekstra hizmet bedeli 7 TL de otomatik olarak alınmaktadır. 

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, paketiniz en yakın şubeye teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz bize iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini 2 iş günü içinde talep edebilirsiniz. Bu durumda kargo bedeli sizden yeniden talep edilecek ve siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.

Teslimat sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar;

Siparişiniz adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

İşleminiz Yapılıyor...