BİZİMLE ÇALIŞIN

ALCHERA dünyasında yer almak isterseniz özgeçmişinizi sizi anlatan bir ön yazıyla beraber ik@alchera.com ‘a iletebilirsiniz.

Tüm başvurular ALCHERA İnsan Kaynakları ekibi tarafından titizlikle incelenmekte, pozisyona uygun başvurular işe alım sürecine dahil edilmektedir.

 
ALCHERA’DA STAJ 

ALCHERA, staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerine, edindikleri teorik bilgiyi uygulama ortamı sunarak iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla yaz ve kış dönemlerinde staj imkanı tanımaktadır.

Başvurular arasından staj için uygun bulunan adaylarla görüşülerek, uygun bulunan adaylara, görev yapmak istedikleri bölümler ve organizasyonun ihtiyaçları doğrultusunda staj imkanı sunulmaktadır.

İŞE ALIM

Seçme ve yerleştirme sürecinde, pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip adayların istihdamına yönelik,  farklı uygulamalar söz konusudur.

Kişilik envanterleri, genel yetenek testleri, yabancı dil testleri, yetkinlik bazlı mülakatlar kullanılan yöntemler arasındadır.

 

PERFORMANS DEĞERLENDİRME 

ALCHERA’nın, çalışanlarının etkinliğini, hedefler ve ölçülebilir kriterler çerçevesinde adil bir şekilde değerlendirmek ve geliştirmek için uyguladığı Performans Değerlendirme Sistemi, yetenek ve yetkinlik bazlıdır.

Sistem kapsamında, çalışan bazında belirlenen hedefler ve yetkinlikler her  yıl sonunda değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonuçları aynı zamanda eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının tespiti, kariyer planlama ve ödüllendirme araçları kapsamında da kullanılmaktadır.

 

EĞİTİM VE GELİŞİM 

ALCHERA çalışanları işe başladıkları günden itibaren pozisyonlarının görev ve sorumluluklarına uygun bir eğitim programına tabi tutulmaktadır.

Oryantasyon Eğitimi: ALCHERA'da işe yeni başlayan çalışanlar, uyum süreçlerini  hızlandırmak amacıyla, firma kültürünü ve iş akışının yaşayarak öğrendikleri bir oryantasyon eğitimine tabi tutulurlar.

Kişisel Gelişim Eğitimleri: Çalışanların geliştirilmesi gereken yönlerinin tespit edildiği, kariyer gelişimlerine katkıda bulunacak kişiye özel eğitimler dönemsel olarak planlanır.

Teknik Eğitimler: Çalışanların işlerinde uzmanlaşmasını sağlamak amacıyla verilen eğitimlerdir. Kullanılan yöntem ve teknolojilerin gelişmesine  paralel olarak güncellenerek tekrarlanır.

 

SOSYAL AKTİVİTE 

ALCHERA, başarının her çalışanın ortak enerjisine ve katkısına bağlı olduğuna inandığından, çalışanlarına  mutlu bir çalışma ortamı sunmayı önemsemekte, sosyal aktivitelerle iş dışında da iletişim kurmalarına olanaklar yaratmaktadır.

Her sene yapılan yılbaşı yemekleri ve bahar şenliği havasında geçen firma piknikleri, ALCHERA’nın heyecanla beklenen sosyal etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında dönemsel gerçekleştirilen karoke geceleri, tekne turları, mangal partileri, tiyatro etkinlikleri, bowling ve tavla turnuvaları da çalışanlar arasındaki iletişimin kuvvetlenmesinde etkili olmaktadır.

BAŞA DÖN
İşleminiz Yapılıyor...